13.06.2017

3o Διεθνές Συνέδριο Οικονομικής και Κοινωνικής Ιστορίας

Ιστορία της εργασίας: παραγωγή, αγορές, σχέσεις, πολιτικές (τέλος Μεσαίωνα-αρχές 21ου αι.) 24-27 Μαΐου 2017, Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων, Ιωάννινα

H επίκουρη καθηγήτρια Μαρία Παπαθανασίου συμμετέσχε με ανακοίνωση καθώς και ως συντονίστρια και συζητήτρια συνεδρίας στο 3ο Διεθνές Συνέδριο Οικονομικής και Κοινωνικής Ιστορίας με θέμα “Labour History: production, markets, relations, policies (from the late Middle ages to the early 21st century)”, το οποίο διοργάνωσε η Ελληνική Εταιρεία Οικονομικής Ιστορίας σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων και διεξήχθη στα Ιωάννινα στο διάστημα 24-27 Μαϊου 2017. Τίτλος εισήγησης: “Aspects of industrial child labour in Central Europe/Austria (from the 1880s up into the 1930s)”.

Πρόγραμμα

Αφίσα