07.12.2020

Διάλεξη της καθ.Tyler Jo Smith (University of Virginia), στο πλαίσιο του μαθήματος The Visual Cultures of Classical Greece

Παρασκευή 11 Δεκεμβρίου, και ώρα 17:00

Την Παρασκευή 11 Δεκεμβρίου, και ώρα 17:00, η καθηγήτρια Tyler Jo Smith (University of Virginia) θα προσφέρει διάλεξη με θέμα "The Art of Ancient Greek Religion: Evidence and Methods". Η διάλεξη γίνεται στο πλαίσιο του μαθήματος The Visual Cultures of Classical Greece του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών ΜΑ in Greek and Eastern Mediterranean Archaeology του Τμήματος, και θα δοθεί στην αγγλική γλώσσα.

Η διάλεξη απευθύνεται κυρίως σε μεταπτυχιακούς φοιτητές και φοιτήτριες ή προπτυχιακούς της αρχαιολογικής κατεύθυνσης. Θα είναι προσβάσιμη στον σύνδεσμο: Visual Cultures of Classical Greece με ώρα προσέλευσης 16:50-17:00.