21.05.2021

Διδασκαλία του αναπλ. Καθ. Κώστα Ράπτη στο διεθνές διαδικτυακό διδακτορικό σεμινάριο (doctoral virtual seminar)

13-14 Μαΐου, 2021

Researching Transnational History: Topics, Possibilities, Challenges

που διεξήχθη 13-14 Μαΐου, 2021 στο πλαίσιο του

CIVIS 19th Century Transnational History Network

και διοργανώθηκε από το Τμήμα Σύγχρονης Ιστορίας (Florencia Peyrou) και τη Σχολή διδακτορικών Σπουδών του Αυτόνομου Πανεπιστημίου της Μαδρίτης.

Τίτλος του μαθήματος:

Nobility and middle Classes as imperial and transnational Elites in Central Europe during the long 19th Century

Το σεμινάριο παρακολούθησαν πέντε υποψήφιοι διδάκτορες της Νεότερης Ευρωπαϊκής Ιστορίας και έξι τελειόφοιτοι του ΠΜΣ Νεότερη και Σύγχρονη Ιστορία και Ιστορία της Τέχνης (κατεύθυνση Ευρωπαϊκή Ιστορία) του τμήματός μας.

Για το πρόγραμμα βλ.