04.10.2017

Διεθνές συνέδριο του Παν/μιου του Μιλάνο Μπικόκα 28,29 Σεπτεμβρίου 2017

Συμμετοχή της κ. Μ. Παπαθανασίου

Συμμετοχή της κ. Μ. Παπαθανασίου σε Διεθνές Συνέδριο στο Μιλάνο:

Η επίκουρη καθηγήτρια κ. Μαρία Παπαθανασίου συμμετείχε με ανακοίνωση στο Διεθνές Συνέδριο με αντικείμενο "Working in the countryside: Subsistence, Pluriactivity, Mobility" / "Il lavoro nelle campagne: sussistenza, pluriattività, mobilità", το οποίο διεξήχθη υπό την αιγίδα της "Ιταλικής Εταιρείας για την Ιστορία της Εργασίας" (SISLav: Società Italiana di Storia del Lavoro)στο Πανεπιστήμιο του Μιλάνου Μπικόκα (Università degli Studi di Milano Bicocca), στις 28 και 29 Σεπτεμβρίου 2017.

Η εισήγηση της κ. Παπαθανασίου είχε τον τίτλο: "Subsistence economy, pluriactivity and family labour in rural Austria during the first decades of the 20th century"