08.10.2021

Ημερίδα με θέμα “Γιαννούλης Χαλεπάς. Σημειώσεις για τη ζωή και το έργο του”

Πέμπτη 14 Οκτωβρίου 2021, από τις 10:00 έως τις 14:00,

Το Κέντρο Πολιτισμού, Έρευνας και Τεκμηρίωσης της Τράπεζας της Ελλάδος και ο Τομέας Αρχαιολογίας και Ιστορίας της Τέχνης του Τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας της Φιλοσοφικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών οργανώνουν ημερίδα με θέμα “Γιαννούλης Χαλεπάς. Σημειώσεις για τη ζωή και το έργο του”, με αφορμή τη συμπλήρωση 170 χρόνων από τη γέννηση του γλύπτη.

Η ημερίδα θα διεξαχθεί την Πέμπτη 14 Οκτωβρίου 2021, από τις 10:00 έως τις 14:00, με υβριδικό τρόπο: με φυσική παρουσία στο αμφιθέατρο «Άλκης Αργυριάδης» στο κεντρικό κτήριο του ΕΚΠΑ (Προπύλαια) και με ταυτόχρονη διαδικτυακή μετάδοση (live streaming), ακολουθώντας τον σύνδεσμο https://youtu.be/Zp87Z8YDNFg

Ανακοινώσεις: Αλεξάνδρα Γουλάκη-Βουτυρά, Γιάννης Μπόλης, Χάρις Κανελλοπούλου, Δημήτρης Παυλόπουλος, Μάνος Στεφανίδης, Κώστας Δανούσης, Τώνια Γιαννουδάκη, Γιάννης Γαλανόπουλος.