23.06.2021

Ομιλία του Γιώργου Πάλλη στο συνέδριο "Η Επανάσταση του 1821 στον Πειραιά και την Νησιωτική Ελλάδα", 25 Ιουνίου 2021

Ο επίκουρος καθηγητής Γιώργος Πάλλης θα πραγματοποιήσει την Παρασκευή 25 Ιουνίου 2021 στις 8:00 μ.μ. την κεντρική ομιλία του συνεδρίου "Η Επανάσταση του 1821 στον Πειραιά και την Νησιωτική Ελλάδα", το οποίο διοργανώνουν ο Σύνδεσμος Αποφοίτων της Ιωνιδείου Σχολής και το Πανεπιστήμιο Πειραιά.

Η ομιλία θα έχει ως θέμα: "Ο Πειραιάς και οι κοντινές του ακτές στα χρόνια της Επανάστασης. Το τοπίο και τα κτίσματα".

Το διήμερο συνέδριο θα μεταδίδεται μέσω youtube στους ακόλουθους συνδέσμους, όπου και το πλήρες πρόγραμμα: