04.12.2018

Παρουσίαση βιβλίου με τίτλο: Violence and Politics Ideologies, Identities, Representations.

Ο Σύλλογος Μεταπτυχιακών Φοιτητών του Τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας σας προσκαλεί στην εκδήλωση που θα πραγματοποιηθεί στις 13 Δεκεμβρίου 2018, στις 19:30, στο Ιστορικό Αρχείο του Πανεπιστημίου Αθηνών (Σκουφά 45) με αφορμή την κυκλοφορία του συλλογικού τόμου από τις εκδόσεις Cambridge Scholars Publishing: Violence and Politics Ideologies, Identities, Representations.

Για το βιβλίο θα μιλήσουν: Κατερίνα Γαρδίκα, Νίκος Γιαννακόπουλος, Αθηνά Συριάτου, Αντώνης Αμπούτης και Μάριος Δημητριάδης.