04.11.2021

Συναντήσεις για την Ελληνική και Ρωμαϊκή Αρχαιότητα. Ομιλήτρια: Σελήνη Ψωμά / Τμήμα Ιστορίας και Αρχαιολογίας, ΕΚΠΑ

Τετάρτη 10 Νοεμβρίου στις 19.00

Το Τμήμα Ιστορίας και Αρχαιολογίας του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, σε συνεργασία με το Ινστιτούτο Ιστορικών Ερευνών του Εθνικού Ιδρύματος Ερευνών και την Γαλλική Σχολή Αθηνών, σας προσκαλούν στην δεύτερη ομιλία του κύκλου "Συναντήσεις για την Ελληνική και Ρωμαϊκή Αρχαιότητα" που θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 10 Νοεμβρίου στις 19.00.

Ομιλήτρια: Σελήνη Ψωμά / Τμήμα Ιστορίας και Αρχαιολογίας, ΕΚΠΑ

Τίτλος ομιλίας : The Spartan 'Krypteia' Revisited

Για ζωντανή παρακολούθηση στην Γαλλική Σχολή Αθηνών, με περιορισμένο αριθμό συμμετεχόντων και τήρηση υγειονομικών πρωτοκόλλων, παρακαλώ να στείλετε ηλεκτρονικό μήνυμα στην διεύθυνση iokasti.kammenou[at]efa[dot]gr (θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας).

Προεγγραφή στο Webinar στην διεύθυνση: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_9DMP0h9WS7qL7jN60zTDKQ